Rituály + význam barvy svíček

Rituál – ceremonie – obřad – iniciace
 
 
                Co to vlastně je a proč nám dnes chybí?
 
Rituálem můžeme také chápat opakující se činnost – ranní hygiena, večerní čtení, káva,…
..
Nebo rituály  na novolunní, úplněk, na podporu našeho přání, přilákání něčeho do života a naopak odstranění z života vše co nám již neslouží třeba staré myšlenkové vzorce. 
 
Chceš vědět jak udělat jednoduchý svíčkový rituál a jakou barvu svíčky vybrat?  
Pošlu ti krátký návod jak na malý domácí rituál a význam barev u svíček. Která se nejlépe hodí pro tvé přání? 

 
 
 
SVÍČKY NIKDY NESFOUKÁVEJTE – tím sfouknete i záměr, pro který byla svíčka zapálena. V případě potřeby sfouknutí použijte zhasínadlo, nebo prsty. 
 
 
 
Rituál můžeme také chápat jako změnu – volání našeho těla po změně, která je nutná, nevyhnutelná. V takovém případě ji prožijeme a pochopíme co bylo potřeba a náš život se posunul do další etapy.
Může se ovšem stát, že prožíváme pouze hormonální či psychické změny, které tyto období provází. Ale vlastně jsme tuto lekci nepochopili a neprošli, nemáme téma vnitřně zpracované a proto potom můžeme vnímat disharmonii, strach, hamižnost, závist, lenost,..
Pokud dovolíme a pochopíme co nám dané období přináší tyto omezující nastavení se mění v lásku, úctu, pokoru štědrost, odvahu,.. ❤️
pokud jsme nepochopili co bylo potřeba nemůžeme se na své cestě posunout dá.
 
Máme 7 oblastí, které je potřeba za život projít.
❤️zrození,🧡 mužství nebo ženství,💛 první láska, 💚manželství,💙 rodičovství, 💜věk moudrosti, 🖤velký přechod.
 

Většina kultur má přechodové rituály jako svatba, narození dítěte, smrt – pohřeb většinou se ovšem nejedná o rituál, iniciaci. Stejně jako muž se nestane mužem, když zastřelí zvíře, dívka se nestane ženou, když dostane menstruaci, ani se početím dítěte nestáváte rodiči.
Skutečná proměna – iniciace, rituál je reakce na vnitřní hlas, který vyžaduje vaši aktivitu, postavit se výzvám daného období.
Jak tedy můžeme dnes s tímto pracovat? Každý máme svou cestu, každý z nás ví, kde na naší cest jsme se zastavili.
Co je potřeba zpracovat, kde je potřeba dát více energie. Které téma je pro TEBE tady a teď aktuální. Je úžasná doba na změny, práci na sobě a hledání nových cest. ❤️
 
Ráda tě provedu oslavou ženskosti MENARCHE. 
        Více se dočteš ZDE:   MECHARCHE